VIDEO NAHRÁVKY POŘÍZENÉ BĚHEM EXPEDICE

     Na této stránce najdete dohromady 47 minut a 43 sekund videozáznamů, které byly pořízeny během konání naší expedice. Můžete tak nahlédnout do zákulisí akce (příprava přístrojů, vypuštění balónu, ohně na vodě atd.), ale je zde samozřejmě zachycena i fáze úplného zatmění Slunce, která se nakonec podařila zachytit jen jednomu z našich expedičních kameramanů. Díky za to Tome!

     Záznamy pořizovali celkem tři účastníci expedice : Filip Hroch, Marek Eliáš a Tomáš Tyc.

     P.S. Marek stále měnil baterky ve videokameře, protože točil, co mohl. Bohužel pak zapomínal nastavovat správné datum.

Středa 11.8.1999 půl deváté ráno

     Sestříhaný záznam z videokamery, kterou obsluhoval Marek. Ráno to vypadalo všelijak. Pršelo a někteří propadali beznaději, ale nakonec se počasí umoudřilo, vyjasnilo se a my mohli pozorovat první kontakt.

Špatné a dobré počasí
[06:44]

Středa 11.8.1999 fáze úplného zatmění

     Záznam zachycující dobu těsně před totální fází, totální fázi a kousek po úplném zatmění, který pořídil svou videokamerou Marek. Naštěstí neměl videokameru, která by regulovala expoziční dobu, takže je krásně vidět, že při zatmění byla skutečně tma.

Zatmění podle Marka.
[08:25]

Středa 11.8.1999 první až čtvrtý kontakt

     Sestříhaný záznam z videokamery, kterou obsluhoval Tomáš. Jediný úspěšný záznam úplné fáze se zachycenou korónou a protuberancemi, který bohužel trvá jen necelou minutu (i Tomáš se raději díval okem).

Zatmění podle Toma
[11:34]

Středa 11.8.1999 mezi prvním a druhým kontaktem

     Nejzajímavější pasáže ze záznamu, který pořídil svou videokamerou během zatmění Filip. Bohužel měl kameru většinu času připevněnou na stativu, takže se snímaly nohy účastníků. Ale i tak to stojí za shlédnutí.

Zatmění podle Filipa.
[04:31]

Středa 11.8.1999 po třetím kontaktu

     Další záznam z Markovy videokamery. Marek patřil mezi nejvášnivější kameramany. Po zatmění jsou někteří v šoku a ostatní se baví na jejich účet.

Co se dělo po zatmění?
[03:00]

Středa 11.8.1999 kolem 17 hodiny

     Slavnostní přípitek na zdárné ukončení expedice. Šampaňské teklo proudem, nálada byla skvělá, podařilo se nám vidět úplné zatmění Slunce, hlavní bod naší expedice.

Slavnostní přípitek
[05:18]

Středa 11.8.1999 kolem 19 hodiny

     Po slavnostním přípitku se konal druhý pokus o naplnění a vypuštění metanového balónu, který organizoval Tomáš. Podaří se vůbec shromáždit tolik plynu? Ano, experiment se úspěšně podařil.

Plnění balónu a jeho start.
[03:16]

Středa 11.8.1999 kolem 21 hodiny a 30 minuty

     Po velkolepém vypuštění balónu nám zůstalo ještě mnoho plynu v kbelících, který byl posléze zapálen. Oheň na vodě! To byl pro některé z turistů v kempu nevšední zážitek.

metanové ohně na vodě
[01:21]

Čtvrtek 12.8.1999 kolem 9 hodiny

     Příjezd na Kraví horu, kde jsme začali s vybalováním přístrojů a dalších věcí. Naše předposlední zastávka. Pak už míříme na výchozí místo expedice, na naší fakultu.

Příjezd na Monte Boo
[01:52]

Čtvrtek 12.8.1999 kolem 10 hodiny

     Příjezd na fakultu, závěrečné vybalování. Tak už nám to opravdu skončilo...

Příjezd na fakultu
[01:42]